MSH WIZAN

Aktualności

Konferencja LGD Wadoviana

W dniach 29-30.08.2018 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach 

odbyła się konferencja na temat: "Produkcja i sprzedaż żywności przetworzonej" organizowana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Wadoviana. Na konferencji prezentowanych było kilka bloków tematycznych z zakresu:
- przetwórstwa produktów wytworzonych w gospodarstwie rolnym i ich sprzedaż na małą skalę
- zasad i wymogów sprzedaży produktów spożywczych na małą skalę.
- prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze przetwórstwa żywności na przykładzie przedsiębiorstw z tereniu LGD "Wadoviana"
- możliwości organizacji i finansowania rozpoczęcia przetwórstwa produktów spożywczych.

Małopolska Spółdzielnia Handlowa "WIZAN" miała również zaszczyt gościć w charakterze, firmy prezentującej działalność produkcyjną piekarni Inwałd jako przykład przedsiębiorstwa w sektorze przetwórstwa żywności.

Konferencja składała się z dwóch etapów:
- w pierwszym dniu Pan Prezes Jerzy Chylewski opowiedział o historii MSH WIZAN oraz działalności produkcyjnej Piekarni Inwałd.  Jednym z produktów piekarni jest chleb inwałdzki 2kg wpisany w dniu 20.04.2017 na Listę Produktów Tradycyjnych. Chleb jest produkowany nieprzerwanie przy wykorzystaniu tradycyjnej receptury i technologi na naturalnym zakwasie bez dodatku polepszaczy smakowych i konserwantów. Jest powszechnie znany wśród mieszkańców, a także dowożony jest do większych miast takich jak np. Kraków.
- w drugim dniu miała miejsce wizyta studyjna w naszej piekarni w Inwałdzie, podczas której uczestnicy poznali cały proces produkcji chleba i bułek.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu na temat produkcji chleba oraz fotogalerii.

FILM O CHLEBIE INWAŁDZKIM

Serdecznie zapraszamy na zakupy do naszych placówek. Adresy sklepów dostępne www.wizan.com.pl/sklepy77 lat istnienia
54 placówek


nagrody i uznania
fachowców